Languages
View all vacancies

Poszukujesz rzetelnej
agencji zatrudnienia?
Zadzwoń do Flexcraft

Zabytki w Holandii – część 2

W Holandii jest wiele do zwiedzania. W tym małym, nizinnym, bogatym w wodę kraju znajduje się wiele obiektów do oglądania, a historia Holandii jest bardzo bogata. Ten niewielki kraj posiada liczne muzea, piękną architekturę, stare historyczne śródmieścia, ale także ładne lasy, wydmy i plaże. Idziemy dalej z listą najciekawszych i zdecydowanie wartych miejsc do zwiedzenia po przyjeździe do Holandii.

6. Rotterdam

Rotterdam jest dużym miastem portowym i posiada imponującą panoramę. Miasto to jest narodowo oraz międzynarodowo znane jako miasto architektury i historycznych budynków, przede wszystkim z odnowioną i modną architekturą. Są tu różne muzea, ładne parki i fajne sklepy. Oprócz tego w Rotterdamie znajduje się jeden z największych portów świata,  przez który rocznie przepływa sto milionów ton towaru. Łodzią wycieczkową można w części zwiedzić port, a przewodnik opowie o historii oraz obecnym działaniu portu.

Po wycieczce po porcie można udać się do jednego z najstarszych ogrodów zoologicznych Holandii: Blijdorp. Ten ogród zoologiczny jest podzielony na różne „części świata”, dzięki temu można zwiedzić Antarktykę, poszukać ciepła w Azjatyckiej części lub zwiedzić podwodny świat Oceanii, gdzie w tunelu nad głową pływają rekiny i płaszczki. Dla każdego kontynentu inny rodzaj zwierząt żyjących w sztucznym, ale bardzo zbliżonym do naturalnego środowisku.

Rotterdam możesz również zwiedzić z wysokości. Z Euromast możesz podziwiać Rotterdam i jego piękne widoki. Port i statki rejsowe wydają się dużo mniejsze, a pod sobą widzisz malutkie samochody jadące po ulicach Rotterdamu. W drodze powrotnej na ziemię, jeśli się odważysz, możesz ominąć windę a wybrać zjazd liną lub tyrolką.

7. Pałac het Loo

Były Pałac królewski het Loo leży w Apeldoorn. Pałac ten w roku od 1686 do roku 1975 służył rodzinie królewskiej jako dom letni. Teraz można go zwiedzić, a podczas zwiedzania poczuć jak to mogłobyć, mieszkając w Pałacu. Obok Pałacu znajdują się stajnie i powozownie, gdzie można obejrzeć sporą kolekcję powozów. Ogród Pałacu jest bardzo ładny i jest z pewnością ciekawym miejscem na spacer. Jedna strona ogrodu jest odbiciem lustrzanym drugiej.

8. Madurodam

Holandia jest małym krajem, ale w Hadze można dosłownie zwiedzić jej miniaturę. Madurodam jest to park gdzie można wiele budynków, ulic i zabytków zobaczyć w skali 1na 25. Niektóre miejsca tego miniaturowego parku poruszają się. Możesz także wziąść udział w interaktywnej części, takiej jak np zamknięcie zapory lub załadunek  kontenerów w porcie w Rotterdamie. W Madurodam znajdują się historyczne śródmieścia, obszar portu w Rotterdamie, kanały wodne, dzielnice, port lotniczy, pola uprawne a także rezerwat przyrody.

9. Tradycyjne wsie rybackie

Jeśli chcesz odwiedzić typowe holenderskie wsie powinieneś udać się do tradycyjnych wsi rybackich jakimi są Volendam i Merken. Te dwie wsie słyną z rybactwa, charakterystycznego kostiumu i typowego budownictwa. Podczas wizyty w Volendam nie może zabraknąć zdjęcia w kostiumie oraz słynnego śledzia. Poza tym w Volendam możesz zwiedzić jego port, udać się do „het Palingsoudmuseum” (muzeum głosu węgorza), „de Stolphoevekerk” (najstarszy i najlepiej zachowany kościół w ksztalcie przypominajacym piramidę) oraz do szlifierni diamentów.

10.  Deltawerken – czyli Plan Delta

Holandia jest w ciągłej walce z wodą, dlatego kraj ten wymyślił wyjątkowy system ochrony przed tym żywiołem: „de Deltawerken” czyli Plan Delta. W 1953 roku Holandię spotkała katastrofa powodzi. Woda wzrosła do ekstremalnej wysokości i wiele ludzi zgineło w powodzi. Wiele prowincji w Holandii leży poniżej poziomu morza, z tego też względu szansa na powtórzenie się katastrofy była zawsze obecna. Aby uniknąć  kataklizmu władze Holandii podjęły decyzję o realizacji stworzonego wcześniej Planu Delta. Jest to system ochronny, zabezpieczający przed powodzią. Dlatego też zostały zbudowane zapory przeciwpowodziowe, tamy, śluzy i wały. Plan Delta jest tak wyjątkowy i pomysłowy, że został uznany jako jeden z siedmiu nowoczesnych cudów świata. Przy Planie Delta znajduje się Delta park, gdzie podczas zabawy można wiele dowiedzieć się o Planie Delta.
Copyright © 2018 Flexcraft
Flexcraft uses cookies to remember certain preferences and align jobs interests.