Languages
View all vacancies

Poszukujesz rzetelnej
agencji zatrudnienia?
Zadzwoń do Flexcraft

Zabytki w Holandii – część 1

W Holandii jest wiele do zwiedzania. W tym małym, nizinnym, bogatym w wodę kraju znajduje się wiele obiektów do oglądania, a historia Holandii jest bardzo bogata. Ten niewielki kraj posiada liczne muzea, piękną architekturę, stare historyczne śródmieścia, ale także lasy, wydmy i plaże. Stworzyliśmy listę najciekawszych i zdecydowanie wartych miejsc do zwiedzenia po przyjeździe do Holandii.

1.  Amsterdam

Amsterdam jest stolicą Holandii. Każdago roku przybywa tu 4,5 miliona ludzi z całego świata. Amsterdam jest znany z jego wielu kanałów wodnych i malych mostów. Łodzią wycieczkową możesz płynąć kanałem, a w trakcie wycieczki przewodnik opowiada o historii miasta, budynków stojących przy kanale i rownież mostów, pod którymi płynie łódz.

Po wycieczce łodzią możesz udać się do kolejnego ciekawego miejsca, którym jest dom Anne Frank. Przy jednym z kanałów stoi dom, w którym Anne Frank i jej rodzina ukrywali się w czasie Drugiej Wojny Światowej. Obecnie w tym miejscu znajduje się muzeum. Odnowiony dom zachował w jak największym stopniu jego orginalny wygląd. Od 1942 r. do 1945 r. Anne Frank ukrywała się i pisała, dzisiaj słynny na całym świecie dziennik. Anne umarła w 1945 r. w obozie koncentracyjnym, ale jej dziennik został zachowany.

Po pełnej wrażeń wizycie w domu Anne Frank, jest jeszcze jedno muzeum, które z pewnością jest warte uwagi. “Het Rijksmuseum” jest największym muzeum w Holandii i posiada ogromną kolekcję sztuki holenderskiej, rzeźby, sztuki azjatyckiej, a także objektów historycznych. Wiszą tam obrazy sławnych holenderskich artystów, takich jak “De Nachtwacht” Rembrandta van Rijn, “Het Melkmeisje” Johannesa Vermeer i również “De Aardappeleters” Vincenta van Gogh.

2.  Kinderdijk

Kinderdijk jest to wieś w Holandii, w prowincji Holandia Południowa. Wieś ta jest częścią gminy Molenwaard i słynie z największej ilości wiatraków. Na typowym polderze wiatraki stoją bardzo blisko siebie. Wiatraki te były używane do pompowania wody z niżej położonych polderów do położonych na wyższym poziomie zbiorników retencyjnych. Dziewiętnaście wiatraków nie jest przeznaczonych do zwiedzania, za wyjątkiem jednego. Jeden wiatrak jest przerobiony na muzeum i  można obejrzeć go od środka. Stojące wiatraki wzdłuż kanału to piękny widok i spacer w tym miejscu jest z pewnością czymś wyjątkowym. Od 1997 r. wiatraki te znalazły się na światowej liście UNESCO.

3.  Targi sera

W Holandii znajduje się jeszcze pięć prawdziwych targów sera: w Alkamaar, Gouda, Edam, Hoorn i w Woerden. Na targach sera handluje się w tradycyjny sposób. Na placu rozstawia się stragany i stosy sera, tak aby powstał handel pomiędzy producentem sera a hurtownikiem. W ten sposób handluje się w Gouda i w Woerden. Natomiast w Alkamaar, Edam i w Hoorn rynek sera ma przede wszystkim funkcję turystyczną. Na rynku możesz oczywiście kupić i posmakować przeróżne rodzaje sera, ale także możesz kupić inne tradycyjne holenderskie pamiątki, takie jak tulipany, czy drewniaki.

4.  Keukenhof

"De Keukenhof" jest to słynny holenderski targ kwiatów, położony w miejscowości Lisse. W tym ogromnym parku posadzone są przeróżne kwiaty, między innymi tulipany, narcyze, krokusy, hiacynty oraz lilie. Każdego roku do ustrojenia tego pięknego parku potrzeba około siedem milionów kwiatów. Dwa miesiące w roku ( od końca marca do końca maja ) park ten, który rownież jest nazywany  “Ogrodem Europy”, stanowi przepiękny, kolorowy obiekt do zwiedzania. W parku znajdują się także restauracje i odbywają się pokazy.

5.  Giethoorn

Giethoorn jest jedną z najpopularniejszych wsi w Holandii i słynie z wielu dróg wodnych i charakterystycznych drewnianych mostków. Giethoorn jest także nazywany “Wenecją Północy”. Płynąc gondolą poprzez różne drogi wodne, można zwiedzić wieś i jej piękne farmy pokryte dachem z trzciny z 18 i 19 wieku.
Copyright © 2018 Flexcraft
Flexcraft uses cookies to remember certain preferences and align jobs interests.