Languages
View all vacancies

Poszukujesz rzetelnej
agencji zatrudnienia?
Zadzwoń do Flexcraft

Rozpoczęcie pracy: kilka wskazówek na pierwszy dzień pracy

Pierwszy dzień w pracy jest dla każdego dość stresującym momentem. Jeśli przyjeżdżasz z innego kraju i po raz pierwszy podejmujesz pracę w holenderskiej firmie, może to być jeszcze bardziej stresujące. Jeśli jesteś zatrudniony przez Flexcraft EU, możesz liczyć na poradę opiekuna pracy lub doświadczonego kolegi, którzy przez kilka pierwszych dni będą gotowi udzielić ci jakichkolwiek porad. Ale jakie kroki możesz podjąć sam by się odpowiednio przygotować do nowej pracy?

Bądź przygotowany

W pierwszym dniu pracy chciałbyś zapewne zrobić na pracodawcy i nowych współpracownikach jak najlepsze wrażenie. Także w tym przypadku, jak to często bywa, dobre przygotowanie to połowa sukcesu. Punktualność jest w Holandii wysoko ceniona. Bycie na czas jest więc koniecznością. W razie potrzeby przygotuj cały posiłek i ubrania robocze wieczorem. Nastaw budzik nieco wcześniej, tak by mieć wystarczająco dużo czasu zanim zostaniesz zabrany przez Flexcraft.

Gotowy do pracy

Po przyjeździe do pracy zostaniesz oprowadzony po firmie i otrzymasz instrukcje. Często jest to wykonywane przez opiekuna pracy, ale czasami również przez współpracownika firmy. Opiekun pracy mówi po polsku, holendersku lub angielsku i jest w pełni poinformowany o zasadach pracy u klienta. W ten sposób możesz liczyć na szybkie i sprawne wprowadzenie do pracy. O ile to możliwe, jako nowy pracownik znajdziesz się obok doświadczonego kolegi, po to abyś podczas pracy otrzymał fachową i praktyczną poradę.

Podczas pierwszego spotkania warto mieć wyłączony telefon, w ten sposób będziesz mógł skupić całą swoją uwagę na nowej firmie, nowych współpracownikach i nowej pracy. Staraj się być otwartym i poznaj swoich nowych kolegów. Także przerwy mogą stać się odpowiednim na to momentem.

Doradztwo

Nigdy nie bój się zadawać pytań, jeśli coś nie jest dla ciebie całkowicie jasne. Jesteś w nowym środowisku, więc jest to logiczne, że nie wiesz jeszcze gdzie co się znajduje, jak wszystko działa i jakie są nawyki firmy. Ponadto, możesz nie posiadać jeszcze pełnej znajomości języka niderlandzkiego. Jeśli coś jest niejasne lub masz zażalenie, zawsze skontaktuj się z opiekunem. Postaramy się jak najlepiej ci pomóc.

https://www.youtube.com/watch?v=0GRHTo7wyJs
Copyright © 2018 Flexcraft
Flexcraft uses cookies to remember certain preferences and align jobs interests.