Languages
View all vacancies

Poszukujesz rzetelnej
agencji zatrudnienia?
Zadzwoń do Flexcraft

Nauka niderlandzkiego: nieobowiązkowa, ale przydatna

Kiedy przyjeżdżasz do Holandii po raz pierwszy i nie posługujesz się swobodnie językiem, możesz mieć do czynienia z irytującymi sytuacjami. Wizyta u lekarza, zorganizuj numer bsn, otwarcie rachunku bankowego, go bądź zamknięcie ubezpieczenie zdrowotne, komunikowanie się w pracy, robienie zakupów... to wszystko staje się łatwiejsze po opanowaniu podstaw niderlandzkiego. Nauka języka niderlandzkiego nie przychodzi łatwo, ale podstawa jest to już jakiś krok do przodu. 

Nauka niderlandzkiego nie jest obowiązkowa

W przeszłości, kiedy granice były jeszcze zamknięte, kursy językowe i integracyjne były obowiązkowe. Tak już nie jest. Jeśli chcesz się uczyć języka niderlandzkiego, masz różne możliwości. Ale nie jesteś już zmuszony tego robić. Wielu migrantów zarobkowych, którzy przyjeżdżają tu do pracy tylko tymczasowo, nie widzi specjalnie sensu w nauce języka niderlandzkiego. Praca to najważniejsza rzecz i jeśli masz  sofinnumer (taki polski pesel) , to i tak dotrzesz do celu. Praca, ubezpieczenie zdrowotne, mieszkanie..... wszystko będzie zaaranżowane. Jeśli rozpoczniesz pracę z Flexcraft, otrzymasz wskazówki dotyczące wszystkich tych ważnych kwestii.

Problem językowy

Jeśli jednak pobyt w Holandii potrwa dłużej, i postanowisz być może sprowadzić tu swoją rodzinę.... wtedy, naprawdę polecamy naukę języka holenderskiego. W gazecie codziennej z Eindhoven trzy polskie matki wypowiadają się na temat problemów językowych, z jakimi borykają się polskie dzieci. Aż dziewięć na dziesięć polskich dzieci w Helmond nie potrafi lub prawie nie potrafi porozumieć się w pierwszym dniu szkoły. Stworzenie dziecku warunków do uzyskania dobrych wyników w nauce, powinno według nich rozpocząć się w domu. Gdy polscy rodzice mówią nie tylko po polsku, ale również po niderlandzku w domu, wpłynie to korzystnie na umiejętności językowe ich dzieci.

Nauka niderlandzkiego w odniesieniu do pracy

Jeśli przyjeżdżasz jako imigrant zarobkowy do pracy w Holandii (tymczasowo lub na dłużej), umiejętność porozumiewania się w języku niderlandzkim może okazać się bardzo przydatna. Zapewnia bezpieczeństwo, zarówno tobie, jak i współpracownikom. Dla niektórych zawodów jesteś zobowiązany do posługiwania się językiem niderlandzkim. Przy spełnieniu odpowiednich warunków możesz otrzymać pożyczkę rząd na odbycie kursu integracyjnego lub kursu języka niderlandzkiego jako drugiego języka. Copyright © 2018 Flexcraft
Flexcraft uses cookies to remember certain preferences and align jobs interests.