Languages
View all vacancies

Poszukujesz rzetelnej
agencji zatrudnienia?
Zadzwoń do Flexcraft

Najlepszy sposób na szybsze nauczenie się języka (część 2)

Jak już wiesz pisanie, czytanie, uczenie się nowych słówek i sprawdzanie różnych rzeczy w Google to konieczność, jeśli chcesz się jak najszybciej nauczyć holenderskiego. Kiedy zauważysz, że czytanie i pisanie staje się łatwiejsze, możesz przejść do kolejnego etapu nauki. Porozumiewanie się po holendersku jest przecież także ważne i trzeba się tego nauczyć. 

Dziennik

Załóż sobie dziennik do nauki języka. Będziesz w nim mógł także zapisywać listy swoich słówek. W dzienniku tym możesz zapisywać pytania, które przychodzą Ci na myśl, kiedy piszesz lub czytasz. Dziennik ten możesz prowadzić w zwykłym zeszycie, ale także w formie cyfrowej. Jeśli zdecydujesz się na formę cyfrową, możesz tam także wpisywać teksty, które sam napisałeś. W ten sposób będziesz mógł łatwiej śledzić swoje postępy. 

Muzyka, filmy i telewizja

Słuchaj piosenek po holendersku. Możesz tłumaczyć ich teksty za pomocą Tłumacza Google, a kiedy już będziesz wiedział, o czym jest piosenka, możesz jej częściej słuchać. W ten sposób uczysz się nowych słów, wymowy holenderskiej oraz budowania zdań. Dzięki muzyce będziesz uczył się szybciej, ponieważ piosenki zostają w głowie na dłużej i możesz je śpiewać podczas regularnego słuchania. Możesz śpiewać do muzyki i w ten sposób ćwiczyć jednocześnie poprawną wymowę. 

Oglądanie filmów i telewizji jest tak samo pomocne jak słuchanie muzyki. Filmy i programy telewizyjne często zawierają dialogi, z których możesz się uczyć. Na początku możesz sobie włączyć napisy w swoim języku. Kiedy zauważysz, że rozumiesz już dużo słów i zdań bez czytania napisów, zmień napisy na holenderskie. Przez to nie tylko będziesz się osłuchiwał z językiem holenderskim, ale także czytał i przyswajał pisownię słów. Skutek będzie podwójny, ponieważ będziesz słuchał i czytał jednocześnie, a poza tym oglądanie filmów lub programów dostarczy Ci rozrywki. 

Urządzenia

Zmień ustawienia języka na swoich urządzeniach elektronicznych, takich jak smartfon, laptop, itp. W ten sposób będziesz mieć więcej kontaktu z językiem holenderskim. Lecz zrób to dopiero, gdy będziesz już znał nieco słów, żeby nie było to zbyt trudne. Na swoim urządzeniu możesz natknąć się na słowa, których  nie znasz. Możesz wtedy sprawdzić ich znaczenie w słowniku, lecz często sam się domyślisz, co dane słowo oznacza klikając w menu w telefonie. Szybko się do tego przyzwyczaisz, a po jakimś czasie zauważysz, że żadnych słów nie musisz już sprawdzać. 

Mów, mów, mów

Mów po holendersku. Na początku może się to wydawać nieco przerażające i prawdopodobnie będziesz popełniać błędy, lecz staraj się rozmawiać po holendersku jak najwięcej. Okazje ku temu znajdziesz w pracy, w sklepie, w piekarni… Lecz próbuj także ćwiczyć z kolegami, z którymi mieszkasz. Pierwszy raz może to być trudne, wymowa słów może nastręczać problemów, lecz jest to konieczne. Już za drugim i trzecim razem zauważysz poprawę.

Zacznij rozmawiać po holendersku dopiero wtedy, gdy będziesz już znał sporo słów. Szczególnie ważne jest, abyś potrafił budować zdania i do pewnego stopnia opanował gramatykę. Nie musisz od razu porozumiewać się po holendersku każdego dnia, ale staraj się to robić jak najczęściej. Wprawa czyni mistrza!
Copyright © 2018 Flexcraft
Flexcraft uses cookies to remember certain preferences and align jobs interests.