Languages
View all vacancies

Poszukujesz rzetelnej
agencji zatrudnienia?
Zadzwoń do Flexcraft

Najlepszy sposób na szybsze nauczenie się języka (część 1)

Przyjechałeś do Holandii, lecz nie mówisz po holendersku? O ile łatwiej byłoby Ci tutaj, gdybyś rozumiał holenderski i umiał się w nim porozumiewać? Znajomość języka nie tylko zapewniłaby Ci lepsze bezpieczeństwo w pracy, ale także przydałaby się podczas robienia zakupów. Nie masz wrodzonego talentu do nauki języków? To żaden problem! Ćwicząc każdego dnia, z pewnością opanujesz język. 

Zanim zabierzesz się do nauki, kup sobie dobrą książkę do gramatyki i słownik. Uważnie zapoznaj się z książką do gramatyki. Oczywiście nie przyswoisz od razu całej jej treści, ale zapoznasz się z jej zawartością, dzięki czemu łatwiej będzie Ci wyszukiwać potrzebne informacje. 

Pisz coś codziennie

Pisz coś codziennie po holendersku. Nie jest istotne, czy będą to całe zdania czy pojedyncze słowa, o ile piszesz po holendersku. Po przeczytaniu podręcznika do gramatyki od razu zauważysz, co zapamiętałeś, jeśli spróbujesz napisać kilka zdań lub wyrażeń zaraz po zamknięciu książki. Najczęściej jest tak, że zapisując pewne rzeczy zapamiętujemy je o wiele łatwiej. Dlatego zaglądaj do podręcznika gramatyki i pisz zdania codziennie, a zauważysz, że z biegiem czasu coraz szybciej odnajdujesz w książce pomocne informacje. Robiąc to każdego dnia wciąż będziesz powtarzał zasady gramatyczne, dzięki czemu szybciej je przyswoisz.

Nie wiesz, co pisać? To naprawdę nie ma znaczenia. Możesz pisać cokolwiek, żeby tylko było to dla Ciebie interesujące. Możesz pisać o swoim hobby, o pracy, lecz możesz też spróbować napisać list do kolegi. Nie przejmuj się błędami, nikt jeszcze nie nauczył się języka nie robiąc licznych błędów. Zacznij od prostych słów i krótkich zdań. 

Czytaj coś codziennie

Podobnie jak z pisaniem, warto także codziennie coś poczytać. Na początku może to być trudne, połowy słów nie będziesz znał, lecz sprawdzaj je natychmiast w słowniku. W ten sposób szybko poszerzysz swoje słownictwo, a czytając teksty nauczysz się tworzyć zdania. Czytaj też uważnie to, co sam napisałeś, najlepiej po jakimś czasie, gdy już będziesz w stanie zauważać błędy, które wówczas popełniałeś. W ten sposób uczysz się na własnych błędach. 

Czytaj teksty, które Cię interesują. Może to być czasopismo lub artykuły w Internecie. Sam decyduj, co chcesz czytać. Na początku wybieraj przede wszystkim krótkie teksty. Kiedy Twoja umiejętność czytania poprawi się, przejdź do trochę trudniejszych tekstów. 

Ucz się słówek

Czytając i pisząc każdego dnia szybko będziesz także poszerzać zakres słownictwa. Tylko pamiętaj, aby robić to codziennie. Zapisuj słówka, które sprawiają Ci problemy i twórz z nich listy. Możesz stworzyć także listę słów, które już znasz. Nauka słówek jest najtrudniejszym aspektem nauki, ponieważ może się po prostu wydawać nudna. Kiedy czytasz i piszesz, sam wybierasz sobie teksty, lecz słówka to tylko słówka. 

Lecz pamiętaj, że ucząc się słówek poszerzasz zakres słownictwa, a to bardzo ułatwia czytanie i pisanie. Próbuj uczyć się kilku nowych słów każdego dnia. 

Ja googlam, ty googlasz, my googlamy…

Pamiętaj, że jeśli czegokolwiek nie wiesz, zawsze możesz to „wygooglać”. Nie wiesz, jak napisać jakieś słowo? Google da Ci odpowiedź, a wyniki wyszukiwania pokażą prawidłową pisownię. Ponadto w Google znajdziesz przykładowe zdania, objaśnienia gramatyczne, a nawet przetłumaczysz słowa. 

Uważaj jednak i nie wierz we wszystko, co mówi Google. Korzystanie z Google może się wydawać proste, lecz znajdziesz tam też wiele błędów, których nie potrafisz jeszcze wyłapać i dlatego istnieje ryzyko, że przyswoisz sobie te błędy. Dlatego zawsze weryfikuj znalezione informacje z podręcznikiem do gramatyki i/lub słownikiem. 
Copyright © 2018 Flexcraft
Flexcraft uses cookies to remember certain preferences and align jobs interests.