Languages
View all vacancies

Poszukujesz rzetelnej
agencji zatrudnienia?
Zadzwoń do Flexcraft

Miejsce zamieszkania dla migrantów zarobkowych (część 2) Jakie są możliwości zakwaterowania?

W Holandii nie brakuje pracy dla migrantów zarobkowych. Znalezienie dobrego miejsca zamieszkania jest jednak problematyczne. Jeśli przyjeżdżasz do Holandii, ważne jest się dobrze przygotować i dokładnie przyjrzeć się temu, gdzie możesz/będziesz zakwaterowany. Jakie masz możliwości zakwaterowania, jeśli pracujesz i mieszkasz w Holandii (tymczasowo)?

Wynajem lokalu poprzez spółdzielnie mieszkaniowe

Spółdzielnie mieszkaniowe mogą pomóc w znalezieniu mieszkania. Musisz być w stanie udowodnić, że posiadasz wystarczające dochody, aby móc ubiegać się o wynajem lokalu. Czasami można wynająć dom za pośrednictwem pośrednika. Pośrednik ten znajduje się pomiędzy Tobą a Spółdzielnią Mieszkaniową. Udokumentowanie Twoich dochodów może mieć miejsce później. Ważne jest jednak, aby strona pośrednicząca posiadała znak jakości Stichting Normering Flexwonen.

Wynajem prywatny

Istnieją komercyjne organizacje wynajmu, które specjalizują się w wynajmie domów dla migrantów zarobkowych. Samodzielnie nie możesz do nich trafić. Pracodawcy i agencje pracy tymczasowej mogą zwrócić się do nich o zapewnienie zakwaterowania personelowi zagranicznemu. Organizacje wynajmujące muszą przestrzegać znaku jakości SNF, ponieważ pracodawcy korzystający z tego zakwaterowania są do tego zobowiązani (umowa o pracę tymczasową lub wymogi organizacji branżowej).

Zespół ekspertów (biuro)do spraw przekształceń

Gminy mogą podjąć decyzję o zezwoleniu na tymczasowe zakwaterowanie w wolnych biurach, sklepach, lokalach handlowych itp. Następnie mogą zwrócić się do zespołu ekspertów (biura) ds. przekształceń. Mogą oni szukać wolnych nieruchomości nadających się do przekształcenia w przestrzeń mieszkalną lub zbadać możliwości terenu lub miejsca.

SNF-Znak Jakości

W 2012 roku agencje pracy tymczasowej, związki zawodowe, spółdzielnie mieszkaniowe, gminy i rząd uzgodniły również wspólnie Jednolity Standard Mieszkaniowy. Norma obejmuje różne elementy: przestrzeń i prywatność, urządzenia sanitarne, bezpieczeństwo i higienę, urządzenia, dostarczanie informacji i inne wymagania oraz bezpieczeństwo przeciwpożarowe. Każda część zawiera szczególne wymagania, które musi spełniać miejsce zamieszkania, aby mogło nosić znak jakości SNF.

Każdego roku SNF przeprowadza inspekcje pomieszczeń zarejestrowanych organizacji przez szereg jednostek kontrolujących. Jeżeli obiekt nie spełnia wymogów jakości i bezpieczeństwa oraz nie zostanie szybko naprawiony, organizacja traci znak jakości i zostaje wykreślona z rejestru SNF.

Flexcraft był jedną z pierwszych agencji pracy tymczasowej w Holandii, która otrzymała znak jakości-SNF dla swoich miejsc zamieszkania. Portfel obejmuje różne formy budownictwa mieszkaniowego: hotele, apartamenty, domy jednorodzinne i parki domków letniskowych, które spełniają standardy określone przez SNF. Uważamy, że ważne jest, abyś czuł się w Holandii jak u siebie w domu oraz aby mógł żyć i pracować bezpiecznie, schludnie i wygodnie przez cały czas pracy w naszym kraju.
Copyright © 2018 Flexcraft
Flexcraft uses cookies to remember certain preferences and align jobs interests.