Languages
View all vacancies

Poszukujesz rzetelnej
agencji zatrudnienia?
Zadzwoń do Flexcraft

Co należy zorganizować po przyjeździe do Holandii

Jeśli przyjeżdżasz do Holandii jako migrant zarobkowy, musisz zorganizować wiele spraw natychmiast. Na początek należy określić, jak długi będzie Twój pobyt: krótszy czy dłuższy niż cztery miesiące. W każdym przypadku zawsze wymagany jest numer BSN (numer identyfikacyjny) oraz ubezpieczenie zdrowotne.

Krótki okres pobytu

Jeżeli pozostaniesz w Holandii krócej niż cztery miesiące musisz zarejestrować się jako tymczasowy rezydent (lub nierezydent). Do rejestracji wymagany jest jedynie ważny dowód tożsamości. Z ważnym dokumentem należy zgłosić się w jednym z 19 urzędów w Holandii. Urzędy te znajdują się w następujących gminach: Alkmaar, Almelo, Amsterdam, Breda, Den Haag, Doetinchem, Eindhoven, Groningen, Goes, Heerlen, Leeuwarden, Leiden, Nijmegen, Rotterdam, Terneuzen, Utrecht, Venlo, Westland en Zwolle. Po rejestracji otrzymasz natychmiast swój numer identyfikacyjny BSN, potrzebny, między innymi, do podjęcia pracy i otwarcia konta w banku.

Rejestracja jako rezydent

Pozostajesz w Holandii dłużej niż cztery miesiące? W pierwszej kolejności potrzebujesz adresu zamieszkania. Oznacza to, że musisz zarejestrować się jako rezydent (mieszkaniec) gminy, w której znajduje się Twoje miejsce zamieszkania. Rejestracji należy dokonać w ciągu pięciu dni od przyjazdu do Holandii. Jest ona darmowa. Należy jednak być w posiadaniu następujących dokumentów: ważny dokument tożsamości, umowa najmu lub zakupu mieszkania oraz inne, istotne dokumenty z kraju Twojego pochodzenia. Jesteś oficjalnie zarejestrowy jako rezydent? Wtedy otrzymasz również numer identyfikacyjny BSN.

Co Flexcraft może dla Ciebie zrobić?

Wszystkie te zasady i dokumenty: na początku może być niełatwo wszystko zorganizować. Na szczęście Flexcraft może Ci pomóc w sprawach, takich jak, uregulowanie formalności, zakwaterowanie i transport. Chętnie Ci doradzimy, ponieważ chcemy żebyś jak najszybciej poczuł się jak u siebie. Co tydzień będzie odwiedzał Cię trener pracy, który odpowie na wszystkie Twoje pytania. W ten sposób możesz liczyć na dobry start!


Copyright © 2019 Flexcraft
Flexcraft uses cookies to remember certain preferences and align jobs interests.
Close